Természettudományi Nap alsóban
2017. május 14. vasárnap, 08:49

A Fenntarthatóság Témahetet előkészítve a REX Állatszigetre látogattak az Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola 3-4. évfolyamos tanulói.
Interaktív foglalkozáson vettek részt, melynek témája a Levegő és a Levegő urai, a madarak megismerése volt. Előzetes kutató- és gyűjtőmunkával nagy izgalommal készültek a gyerekek a programra. Fülöp Gabi néni, az Állatsziget oktatója régi ismerősként köszöntötte az osztályokat. Izgalmas előadásra hívta a tanulókat az oktatóterembe. A barlangi hangulatot idéző terem falára érdekesebbnél érdekesebb képeket vetített a levegővel kapcsolatos tudnivalókról. A valóságot ábrázoló képek felvillantásával felhívta a gyerekek figyelmét a levegő szennyezettségével kapcsolatos tennivalókra. A gyerekek közösen gyűjtöttek ötleteket a környezet megvédésére, a fenntarthatóságra. Saját életükből, tevékenységükből meséltek arról, hogy mi a teendőjük azért, hogy környezetüket megvédjék és tovább szépítsék.

A látványos diasorozatok bemutatták a Föld és a víz állapotának folyamatos romlását. A gyerekek együtt keresték élőhelyünk a Föld megmentéséhez szükséges tevékenységeket.
A foglalkozás második részében a levegő uraival, a madarak ismertetőjegyeivel és életével ismerkedtek a csoportok. Az izgalmas madárbemutató után az élőlények életkörülményeinek romlására is számos példát láttunk. A tanulók maguk fogalmazták meg, hogy az élőlények életben maradásáért valamennyien felelősek vagyunk. Mindannyiunk feladata az, hogy élőhelyünkért, és a környezetünkben lévő élőlényekért sok közös tennivalónk van.
Gabi néni két kutyája is figyelmesen hallgatta a gyerekek beszámolóit. Fifi a tacskó és Gesztenye a labrador kutya oktatásba való integrálása példamutatóan segítette tanítványaink környezetért érzett felelősségének és a tudatos környezetszemléletének formálását.
A foglalkozás után a Rex Állatsziget kisállatkertjében élő állatokkal ismerkedtünk. Jó példát láttunk arra, hogy a körülöttünk lévő állatokért felelősséggel tartozunk. Az állatgondozók munkáját látva megismertük a helyes állattartás mintáját. A szigeten élő állatok szép természeti környezetben barátkoznak a gyerekekkel.
Bízunk benne, hogy a számos pozitív élmény kapcsán a gyerekek érzelmileg is közelebb kerültek a természethez és az élőkörnyezethez. Az Állatszigeten látottakat és hallottakat jól tudtuk használni a Fenntarthatósági Témahéten. A közös program szervezésével a bennünket körülvevő természet tiszteletére és annak megóvására neveltük tanítványainkat.
Természettudományi Nap alsóban